מופע הזיקוקין של היקום

מופע הזיקוקין של היקום

מחבר: עמיר לוינסון
שנת ההוצאה: תשע"ג - 2012
מילות מפתח: אסטרונומיה; אסטרופיסיקה; אסטרו-פיסיקה; אסטרו-פיזיקה; אסרופיזיקה
פיצוצים קוסמיים מסתוריים המתרחשים ללא הרף ברחבי היקום הם תיעוד להתפתחותו של היקום, שהחלה לפני קרוב ל 14- מיליארד שנים במפץ גדול.
הפיצוצים הללו קשורים למגוון רחב של תופעות אסטרונומיות שנחשפו בעשורים האחרונים, אשר תורות הפיזיקה המודרנית, ובייחוד תורת הקוונטים ותורת היחסות, משחקות בהן תפקידי מפתח.
הספר שבידיך סוקר בשפה פשוטה וברורה את מגוון התופעות הקיצוניות שמציגהיקום.
הוא מלווה באיורים צבעוניים רבים ובתצלומים מרהיבים שצילמו הטלסקופים החדישים ביותר ברחבי העולם ולוויינים של סוכנויות החלל השונות. בתוך כך הוא מספר את הסיפורים המרתקים שהובילו לחשיפתן של התופעות הללו, ומתאר את האמצעים הטכנולוגיים המתקדמים העומדים לרשות האסטרונומים בעידן המודרני.
ספר מרתק זה יחשוף בפניך, הקורא הסקרן, מגוון תופעות מסתוריות ומרגשות, יאפשר לך להבין בקלות יחסית את המנגנונים המורכבים המניעים תופעות אלו ויפתח לך צוהר לשאול שאלות משל עצמך ולתהות על משמעות היקום וקיומנו בו.
עמיר לוינסון הוא פרופסור לפיזיקה וחבר החוג לאסטרונומיה באוניברסיטת תל-אביב. מחקריו עוסקים במגוון נושאים הקשורים לאסטרופיזיקה באנרגיות גבוהות, ובכלל זההפיזיקה של חורים שחורים וכוכבי נויטרונים, והקשר שלהם לקרינת גמא וקרינה קוסמית.
את שלושת תאריו האקדמיים רכש באוניברסיטת בן גוריון, ואת הכשרת הפוסט-דוקטורט עבר במכון הטכנולוגי של קליפורניה ובאוניברסיטת קורנל. הוא שותף לכתיבת הספר Relativistic Astrophysics of the Transient Universe שיצא לאור בהוצאת קיימברידג. אל הספר
תוכן הספר:
מטר הוצאה לאור בע"מ

עמודים:
1  3  4  5  7  8  9  10  11  13