כל שצריך להיות אדם : מסע בפילוסופיה חינוכית - אנתולוגיה

כל שצריך להיות אדם : מסע בפילוסופיה חינוכית - אנתולוגיה

מחבר:
שנת ההוצאה: תשס"ה - 2005
מילות מפתח: חינוך הומניסטי; פילוסופיה של החינוך; חינוך לערכים; פילוסופיה חינוכית; חינוך הומניסטי; חינוך מוסרי; ערכים (חינוך)
אנתולוגיה אשר מזמנת מפגש עם יסודות הפילוסופיה החינוכית באמצעות מבחר עצום של טקסטים קלאסיים, מודרניים ופוסטמודרניים, יחד עם מבואות שיטתיים לסוגיות המרכזיות שבהן עוסקת הפילוסופיה של החינוך.
ברוח החשיבה ההומניסטית והרב-תרבותית, חוכמת החינוך שנאצרה בכרך זה כוללת קשת רחבה של מקורות וגישות: החל מההגות המופתית של היהדות המקראית, אתונה הקלאסית, הבודהיזם ההודי, קונפוציוס ולאו-דזה הסינים, הנצרות והאיסלאם; עבור לפילוסופים הגדולים של העת החדשה, דוגמת רוסו, קאנט וניטשה; וכלה בהוגים ובחינוכאים בני המאה ה-20, דוגמת דיואי, פרויד, בובר, ראסל, גאדאמר, רולס, הברמאס, ניל, קורצ'אק, קאמי, סארטר, מאסלו, רוג'רס, פיטרס, קולברג, פריירה, גרין, נוסבאום ונודניגס.
פרופ' נמרוד אלוני משמש כמרצה בכיר לפילוסופיה של החינוך במכללת סמינר הקיבוצים ובמכללת בית ברל, כראש "המכון למחשבה חינוכית" וכראש "קתדרת אונסקו לחינוך הומניסטי". אלוני הוא גם יו"ר "כנס תל אביב לחינוך מתקדם", ומנהל תחום האתיקה החינוכית ב"מרכז לאתיקה שבירושלים". הוא כתב מספר ספרים על חינוך הומניסטי ודיאלוגי, ובשנים האחרונות עוסק גם בהדרכה חינוכית של בתי ספר ניסויים ויצירת מסגרות חינוך לאוכלוסיית העובדים הזרים בדרום תל אביב. בשנים האחרונות עמד במרכזם של מאבקים ציבוריים נגד מסחור החינוך והתרבות ולמען הבטחת אופיו הנאור של החינוך הממלכתי. בימים אלה משמש נמרוד אלוני כיו"ר הוועדה להכנת הקוד האתי למורים וכיו"ר הרשת לחינוך ממלכתי-הומניסטי. אל הספר
נושא/נושאים: , פסיכולוגיה
תוכן הספר:
הקיבוץ המאוחד

מכון מופ"ת

עמודים:
1  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13