למידה אסטרטגית

למידה אסטרטגית

מחבר: וילי פיטרסן
שנת ההוצאה: 2010
מילות מפתח: התנהגות ארגונית; תחרות כלכלית; התנהגות אירגונית; התנהגות בארגונים; התנהגות באירגונים; התנהגות עובדים; תחרות; תחרות חופשית
בעולם העסקים הדינמי של ימינו, אבד תוקפן של שיטות התכנון האסטרטגי המסורתיות, שמושתתות על מציאות קבועה ויציבה.
האתגר שעומד בפני מנהלים הוא יצירת ארגונים סתגלתנים, אשר טבועה בהם היכולת להבין את הסביבה המשתנה ולתרגם במהירות את תובנות המפתח לאסטרטגיות מנצחות.
לשם כך נחוצה שיטת הנהגה מעשית, שמתרגמת את ההבנה הזו לעשיה בפועל. למידה אסטרטגית היא תהליך, שבאמצעותו יוצרים ומיישמים אסטרטגיות פורצות דרך.
בשונה מאסטרטגיות מסורתיות, שנועדו לחולל שינוי חד פעמי, למידה אסטרטגית מובילה להסתגלות מתמשכת. המחבר מציע מודל ייחודי, שמהותו היא ”מתובנה לפעולה“, ואשר משלב בתהליך אחד אסטרטגיה, למידה והנהגה. התהליך כולל ארבעה צעדים: למד, התמקד, היערך ובצע. האתגר המנהיגותי הוא לחזור על התהליך שוב ושוב, כך שהארגון חוזר ולומד מפעולותיו ומסקירת הסביבה הרחבה, ואז משנה את האסטרטגיות שלו להשגת יתרון על המתחרים.
בעזרת שימוש בדוגמאות וסיפורים להמחשת העקרונות שבהם הוא דן, הספר ”למידה אסטרטגית“ מקנה למנהלים במגזרים שונים ובכל הדרגים תובנות וכלים יישומיים ליצירת ארגונים מובילים שהם בעלי יתרון תחרותי מתמשך. אל הספר
נושא/נושאים: , מנהל וניהול
תוכן הספר:
דיונון הוצאה לאור מבית פרובוק בע"מ

עמודים:
א  ב  1  3  4  5  6  7  8  9  10  11