לכו ונלכה : סיורים במושבות העלייה הראשונה

לכו ונלכה : סיורים במושבות העלייה הראשונה

מחבר: רן אהרנסון
שנת ההוצאה: תשס"ד - 2004
מילות מפתח: מסלולי טיולים; שימור אתרים מראשית ההתיישבות; סיורים; שימור; שיקום; שימור אתרי ההתיישבות; סיור
”לכו ונלכה" לוקח אתכם למסע מרתק אל אתרי ראשית ההתיישבות של אנשי העלייה הראשונה. היכן נמצאים אתרים אלו? מה אפשר לראות מהם כיום בשטח? מי היו האנשים שחיו בהם? על איזה תופעות מעידים ומה משמעותם הרחבה? – על כך ועל הרבה יותר תמצאו תשובות במדריך הטיולים הייחודי שלפניכם, אשר בו עשרות מסלולי סיור אל יותר ממאה ושישים אתרי התיישבות ברחובי הארץ.
הספר מוביל את הקורא והמטייל אל מושבות מוכרות כמו זיכרון יעקב ומזכרת בתיה, ראש פינה ומטולה, לצד מושבות צנועות כמו מוצא, בת שלמה או כפר תבור. הוא חושף אתרים נשכחים במושבות שנעזבו כמו באר טוביה, הרטוב ומשמר הירדן, ומגלה פינות חמד ישנות במושבות שהיו לערים, כמו פתח תקווה וחדרה, רחובות וראשון לציון.
הספר הוא מדריך טיולים שימושי, המבוסס על ידע עיוני מעמיק לצד סקר מקיף של אתרי התישבות העלייה הראשונה, אשר מחייה – בעזרת עושר של תצלומים, קטעי מקורות ומפות צבעוניות – תקופה מעניינת, רבת בעיות וקסם.
המחבר, ד"ר רן אהרנסון, נצר למשפחת אהרונסון הידועה זיכרון יעקב ומורה דרך מנוסה בעברו, הנו מרצה בכיר באוניברסיטה העברית בירושלים ומומחה לגאוגרפיה היסטורית של ארץ ישראל בעת החדשה. עזר לידו אסף זלצר, איש חינוך ותלמיד מחקר במחלקה לגאוגרפיה באוניברסיטה העברית, שמתמחה בלימוד בשטח. אל הספר
נושא/נושאים: , 1948-1881, ישובים ומקומות
תוכן הספר:
יד יצחק בן-צבי

עמודים:
א  ב  ג  ד  1  2  3  4  5  7  8  9