אתיקה טובה לעסקים

אתיקה טובה לעסקים

מחבר: רות וולף
שנת ההוצאה: תשס"ח - 2008
מילות מפתח: אתיקה מקצועית; שיפוט מוסרי; אתיקה; עסקים; התנהגות ארגונית; מוסר מקצועי; שפיטה מוסרית; טוהר המידות; טהר המידות; מוסר; עסק; התנהגות אירגונית; התנהגות בארגונים; התנהגות באירגונים; התנהגות עובדים
'אתיקה טובה לעסקים' מצליח לפרוס בפני הקורא בספר אחד את הבעיות וההתמודדויות האתיות העיקריות במגזרים העסקיים בארץ ובעולם. הוא גם סוקר את השערוריות הפיננסיות השונות בארה"ב ומצביע על דרכים להימנע ממשברים בחברה.
השאלות הגדולות והמשמעותיות שספר זה עונה עליהן, הן: מהו מוסר, איך קובעים מהי תפיסה מוסרית בשלה, מיהו המנהל שמצליח לשמור על אווירת צדק בארגונו, מה טיב הקשר בין ניהול להתנהגות אתית, מה הקשר בין תרבות לאתיקה, מהי אחריות דירקטורים, איך למנוע כשלים ניהוליים ואתיים במפעלים ומהי הדרך לכוון את העובדים בארגון להתנהגות אתית בשלה, קבלת החלטות במקרים של משבר בחברה, כיצד להשיג נאמנות עובדים בחברה, שיפור יחסים במערך העבודה, דרכים לפתור קונפליקטים ועוד.
ההתחבטויות והלבטים השונים בספר זה מגוונים ומציגים ראיה מהיבט פסיכולוגי.
הספר מפרט לגבי השיטה לבדיקת שפיטה מוסרית ומעלה הצעות להתמודדות עם בעיות אתיות שמנהלים עומדים בפניהן יום יום. הספר מקנה כלים אתיים לכל מנהל או מנכ"ל שיודע את הנוסחה המצליחה ש"אתיקה טובה לעסקים", "Ethics is good for business" הפנמת הרעיונות הכלולים בספר עתידה לסייע לקוראים למנוע כשלים ניהוליים ולפתח את 'אווירת הצדק', שהיא כה חיונית לסביבות עבודה מצליחות.
הספר מיועד לאנשי עסקים, למנהלים, לרואי חשבון, לעורכי דין ולכל מי שטיפוח מוסרי בארגון יקר לו. אל הספר
נושא/נושאים: , פסיכולוגיה
תוכן הספר:
הוצאת ראובן מס בע"מ, ירושלים

עמודים:
1  3  4  5  7  8  9  11  12  13  14