אקטואליה במדיה - שגרה וחירום : ילדים בגיל הרך צופים במהדורת החדשות

אקטואליה במדיה - שגרה וחירום : ילדים בגיל הרך צופים במהדורת החדשות

מחבר: איילת כהן ונורה דליות
שנת ההוצאה: תשס"ז - 2007
מילות מפתח: שידורי טלוויזיה; חדשות (אמצעי תקשורת); הורים וילדיהם; מצבי חירום; טלוויזיה וחברה; טלוויזיה; טלויזיה; טלביזיה; טלוויזיה - שידורים; תכניות טלוויזיה; תוכניות טלוויזיה; אמצעי תקשורת; חדשות; הורים וילדים; ילדים והורים; מצבי חרום; טלויזיה וחברה; טלביזיה וחברה; חברה וטלוויזיה
הספר אקטואליה במדיה דן במבנה ובתוכן של משדרי טלוויזיה המתמקדים באירועים ובמצבים אקטואליים, הן שגרתיים והן ייחודיים, מנקודת מבטם של ילדים בגילי הגן והכיתות הראשונות של בית הספר היסודי. צופים צעירים אלו נחשפים למשדרי החדשות ללא סיוע ותיווך, שעה שסביבם אין כמעט סוכנים אחרים הפועלים בכיוון זה.
הספר פותח בדיון בתכנים השגרתיים של מהדורת החדשות, ממשיך לעסוק באופייה הטקסי ומוביל בהדרגה להתמודדות עם אירועים טראומתיים - מצבים מורכבים ובעייתיים לילדים ולמבוגרים כאחד, כגון: אסונות טבע, מלחמות ופיגועי טרור.
מטרת הספר היא לעורר מודעות למרכזיות המשדרים בחיי הילדים, להציע מיומנויות לדיון בטקסים תקשורתיים טעונים ולראות בדיון בטקסטים אלו הזמנה ללמידה משותפת למבוגרים ולילדים. במסגרת זו הספר מציע שורה של הצעות לדיון ופעילויות להורים, לגננות ולמורים.
ד"ר איילת כהן -
ראש החוג לתקשורת במכללה האקדמית לחינוך על שם דוד ילין. בין תחומי מחקרה: מרכיבים מילוליים וחזותיים של מבעי מדיה בהקשר חברתי, תקשורת וחינוך, היבטים לשוניים וחברתיים של עיתונות כתובה ואלקטרונית ותרבות פופולרית.
נורה דליות -
בעבר ראש המסלול לגיל הרך וממונה על תחום ההדרכה וההכשרה המעשית של הסטודנטים במכללה האקדמית לחינוך על שם דוד ילין. אל הספר
תוכן הספר:
מכון מופ"ת

עמודים:
1  2  3  4  5  7  8  9  10  11  12  13