יוסף בן מתתיהו (יוספוס פלביוס) : מלחמת היהודים

יוסף בן מתתיהו (יוספוס פלביוס) : מלחמת היהודים

מחבר:
שנת ההוצאה: תשנ"ג - 1993
מילות מפתח: חורבן בית שני; צבא רומי; המרד הגדול; יוסף בן מתתיהו; מצדה; היסטוריה צבאית של העת העתיקה; חורבן בית-שני; צבא; רומא; רומי; יוסף בן מתיתיהו פלויוס; יוסף בן-מתיתיהו; יוספוס פלוויוס; יוספוס פלויוס; יוספוס פלביוס; בן-מתיתיהו, יוסף; בן מתיתיהו, יוסף; בן מתיתיהו, י.; בן-מתיתיהו, י.
לפני יותר מאלפיים שנה, על אדמת מדינת החשמונאים, תוך תסיסה עצומה ומלחמות פנימיות, תככים שלטוניים ומזימות מפלגתיות, התחוללה "המלחמה הגדולה ביותר" מלחמת היהודים עם הרומאים.
מלחמות היהודים, ספר המתאר את מאורעות עבר העם היהודי. באופן מרתק ומסעיר מספר לנו יוסף בן מתתיהו ירושלמי וכהן בן לתקופת החורבן והמלחמות הקשות את האירועים של הגבורה היהודית כנגד האימפריה בעלת העצמה שלא קמה עוד כמותה- רומא.
כבן חסות של הממשל הרומי הכיר יוסף – יוספוס פלאביוס מקרוב את כל התככים והמזימות של מרכיבי השלטון ומגולל ביד אמן את קורות הקיסרים ומצביאי הצבא, עליותיהם ונפילותיהם.
כמורד בעצמו וכמנהיג המלחמה הוא מתאר את תכסיסי המלחמה והקרבות של היהודים, בינם לבין הרומאים ובינם לבין עצמם, עמידתם המדהימה, חורבנם והאובדן הגדול.
מתוך מודעות מלאה לתפקידו כהיסטוריון, לזהותו היהודית, וראיית הצדדים השונים, השאיר יוסף בן מתתיהו לדורות הבאים יצירת מופת, מציאות מתועדת שאף סיפור בדיוני לא ישווה לה.
בתרגום עברי חדש לנוסח היווני, מוגש כאן ספר שהוא נאמן למקור ועם זה נוח לקריאה, תוך שימוש במינוחים שנעורו ממקורות העברית הותיקים, ואלו שהתווספו עם התפתחות החיים וביטוייהם, המתארים באופן מדויק ועשיר יותר את המתרחש בספר, מאז התרגום הקודם. אל הספר
נושא/נושאים: , בית שני, משנה ותלמוד
תוכן הספר:
הוצאת ראובן מס בע"מ, ירושלים

עמודים:
1  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13