זה מטריד אותי : לחיות עם החוק למניעת הטרדה מינית

זה מטריד אותי : לחיות עם החוק למניעת הטרדה מינית

מחבר: אורית קמיר
שנת ההוצאה: תש"ע - 2009
מילות מפתח: הטרדה מינית
הטרדה מינית היא עברה נפוצה המתרחשת ברחוב, בבית, בעבודה ובכל מקום. כיום כולנו מודעים לקיומן של הטרדות מיניות ולכך שהן אסורות בחוק. אך האם מבט חודר, מחמאה, או תמונת עירום יכולים להיחשב הטרדה מינית? האם כאשר אישה מטרידה גבר זו הטרדה?
ספר זה מציג את החוק הישראלי למניעת הטרדה מינית ותשובות לשאלות שהוא מעורר. הוא מסביר מה אסור, מדוע, וכיצד להתמודד עם הטרדה; מהי אחריות מעביד ומהו תפקיד האחראית על קיום החוק במקום העבודה.
הוא מקיף, שיטתי, מקצועי וקריא. הספר מיועד לכל אשה וגבר בישראל וגם לאנשי מקצוע העוסקים בתחום: לשופטות ולשופטים, לעורכי דין ולעורכות דין ולאחראיות על הטרדה מינית במקומות עבודה. הוא מיועד לסטודנטים וסטודנאיות למשפטים ולמדעי החברה. הוא מכיל - להמחשה - שלושים ארועי הטרדה ואת ניתוחם המשפטי.
בנוסף להצגת האסור והמותר, הספר ממקם את החוק למניעת הטרדה מינית בהקשר המהפכה הנורמטיבית שהחברה הישראלית עוברת. הוא משווה את החוק הישראלי לאמריקאי, מגדיר סוגים שונים של הטרדה, ומבאר כיצד מתייחסות גישות תאורטיות שונות להטרדה המינית.
ד"ר אורית קמיר, חוקרת ומרצה למשפט ומגדר, השתתפה בניסוח החוק למניעת הטרדה מינית ומלווה אותו מיום חקיקתו במחקר, בכתיבה, בהרצאות ובשיח הציבורי. היא מביאה אל הספר ניסיון עשיר השואב מכל המקורות הללו. ספריה הקודמים: פמיניזם, זכויות ומשפט (2002, משרד הביטחון); שאלה של כבוד: ישראליות וכבוד האדם (2004, כרמל); עבוד אדם וחוה: פמיניזם ישראלי, משפטי וחברתי (2007, כרמל); Every Breath You Take: Stalking Narratives and The Law (2001, Michigan University Press); Fraemd: Women in Law and Film (2006, Duke University Press). אל הספר
נושא/נושאים: , משפט, שלטון וממשל, מגדר
תוכן הספר:
הקיבוץ המאוחד

כרמל

עמודים:
1  3  4  5  7  8  9  10  11  12  13