מה הסיפור? : על התפתחות היכולת הנרטיבית

מה הסיפור? : על התפתחות היכולת הנרטיבית

מחבר: מיכל סגל
שנת ההוצאה: תשס"ח - 2008
מילות מפתח: נוער; ילדים; סיפורת עברית; שפה עברית; התפתחות לשונית; מגדר; מימוש היכולת; התפתחות האישיות; נערות; ילדות; עברית; שפות; ידיעת הלשון העברית; לשון עברית; לשונות; פיתוח שפה; רכישת שפה; מיגדר; ג'נדר; ז'אנדר; ז'אנר; פיתוח היכולת; פוטנציאל אנושי; יכולת; פוטנציאל; פתוח היכולת; פוטנצייל; מימוש עצמי
הספר מה הסיפור? על התפתחות היכולת הנרטיבית עוסק בהתפתחות הכושר הנרטיבי מילדות ועד בגרות. חלקו הראשון סוקר את התפתחות היכולת לספר סיפורים בשנות הילדות; וחלקו השני מוקדש להצגת עבודת מחקר שבדקה את קשרי הגומלין בין ההתפתחות הקוגניטיבית-חברתית, התפתחות השפה והתפתחות הכושר הנרטיבי במהלך שנות ההתבגרות.
בספר אפשר לקרוא על הקשר בין גיל המספרים ובין מגמת ההתפתחות בבחירת התוכן המרכזי של הסיפורים, על סימון מוקדי הסיפור ועל הדרכים למשיכת המאזין. כמו כן יש בספר התייחסות לשאלה, אם למגדר יש השפעה על עיצוב הסיפור.
ד"ר מיכל סגל היא מרצה בכירה ללשון עברית ולהתפתחות שפה אצל ילדים במכללת סמינר הקיבוצים. כמו כן היא עוסקת בעריכת ספרים בהוצאת מכון מופ"ת.
מיכל סגל כתבה בשיתוף עם עמיתותיה, ד"ר אניטה רום וד"ר בתיה צור, את הספר ילד - מה הוא אומר? על התפתחות שפה מלידה ועד גיל שש. אל הספר
נושא/נושאים: , פסיכולוגיה
תוכן הספר:
מכון מופ"ת

עמודים:
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  13