בעד עמי ולמען ארצי : לוחם, מפקד, מנהיג

בעד עמי ולמען ארצי : לוחם, מפקד, מנהיג

מחבר: יצחק מרדכי
שנת ההוצאה: 2022
מילות מפתח: פוליטיקאים; צה"ל; ביטחון לאומי; אוטוביוגרפיה; סיפורי חיים; קצינים; מרדכי, יצחק; מדינאים; צ. ה. ל.; צבא הגנה לישראל; ישראל - צבא; צהל; צה"ל; צבא ההגנה לישראל; צ.ה.ל.; בטחון לאומי; ספור חיים; סיפורים אישיים; ספור אישי; העלאת זכרונות
בעד עמי ולמען ארצי הוא סיפור חייו המרתק של אלוף יצחק מרדכי, הילד שגדל בבית ציוני בעיראק, עלה לישראל בגיל שש, היישר למעברה בעמק יזרעאל, ומאז התייצב ושירת את העם והמדינה בכל תפקיד אפשרי: לוחם, מפקד ומנהיג בקרב, שבכל תפקיד שעשה הביא לידי ביטוי את עוצמתו ואת רוחו של צה"ל – אחרי!

מפקד שהוביל צנחנים במבצעים נועזים בעומק שטח האויב; מפקד פלוגת צנחנים במלחמת ששת הימים, שהיתה בין הכוחות הראשונים שהגיעו לתעלת סואץ; מפקד גדוד צנחנים במלחמת יום הכיפורים בקרב הגבורה בחווה הסינית, שאִפשר לכוחות הצליחה להעביר את הלחימה לשטח מצרים; מפקד חטיבה לוחמת במבצע ליטאני ב-1978; מפקד אוגדה במלחמת לבנון הראשונה ב-1982 בכיבוש צור, צידון ומערב ביירות.

מרדכי הוא מטובי מפקדי השדה של צה"ל. תמיד בראש, תמיד נותן דוגמה אישית לפקודיו. לכל תפקיד שהוצע לו אמר: מוכן אני, והתייצב בעמדת המפקד בחזיתות הלחימה העיקריות של צה"ל.

לאחר שפשט את מדיו, כיהן כשר הביטחון וקיבל החלטות ביטחוניות אסטרטגיות שמשפיעות על עוצמתו ועל דמותו של צה"ל עד היום. כמו כן הוביל יוזמות מדיניות מרחיקות לכת בזכות קשרים אישיים שקשר עם מנהיגי העולם. אל הספר
תוכן הספר:
משכל (ידעות  ספרים)

עמודים:
1  2  3  4  5  6  8  10  12  14