דיבס : הילד המחפש את זהותו

דיבס : הילד המחפש את זהותו

מחבר: וירג'יניה אקסליין
שנת ההוצאה: 1968
מילות מפתח: פסיכולוגיה; ילדים; זהות (פסיכולוגיה); ילדות
זהו סיפור צמיחתה של אישיות בריאה וחזקה בילד מופרע ביותר. בראשית הסיפור כבר ביקר דיבס כשנתיים בבית הספר, בתחילה לא דיבר כלל. פעמים ישב כל שעות-הבוקר אילם וללא-תנועה, או שהיה זוחל על רצפת-הכיתה, מתעלם מן הילדים והמורה. פעמים היה נתקף התפרצויות-זעם קשות. המורים, הפסיכולוג ורופא-הילדים של בית-הספר היו תוהים: האם היה מפגר בשכלו? האם סבל ממחלת-נפש קשה? האם מוחו נפגע בלידה? על-כך לא היתה תשובה.
ספר זה הוא דו"ח על דבר, שהמחברת מכנה אותו "החיפוש אחר האני" אצל יצור אנושי קטן, חולה עד לעורר-רחמים. ובסופו - כתוצאה מן העזרה הקלינית הנכונה והמקצועית לעילא של ד"ר אקסליין, הוא מתגלה כאישיות מבריקה ומוכשרת - מנהיג אמיתי.
המחברת ידועה בעולם הפסיכולוגיה בשל תרומותיה לתיאוריה ולמעשה של ריפוי-ילדים במשחק. ספרה "ריפוי במשחק: כוחות - מניע פנימיים של הילדות", זכה לשבחים רבים ולתפוצה גדולה.
"דיבס" הוא ספר מרתק ומעניין עבור כל קורא. ההורים, המתעניינים בהתפתחות הנפשית של ילדיהם, יקראו בו בהנאה ויפיקו ממנו תועלת רבה. גם לאנשי - המקצוע, החוקרים את גיל-הילדות ואת חיי-הנפש הנורמליים והבלתי נורמליים של הילד, יהיה הספר לעזר רב. אל הספר
נושא/נושאים: , פסיכולוגיה
תוכן הספר:
ספרית פועלים

עמודים:
1  3  4  5  6  7  9  11  12  13