הכלה ונגישות : על תכנון לימודים ותכניות לימודים לתלמידים עם מוגבלויות

הכלה ונגישות : על תכנון לימודים ותכניות לימודים לתלמידים עם מוגבלויות

מחבר: גלעדה אבישר
שנת ההוצאה: תש"ע - 2010
מילות מפתח: ליקויי למידה; תכניות לימודים; חינוך מיוחד; לקות למידה; קשיי למידה; הפרעות למידה; תוכנית לימודים; תוכנית-לימודים; תכנון לימודים; תיכנון לימודים; חינוך ילדים חריגים; חנוך מיוחד
תכניות הלימודים והנגישות אליהן הן שעומדות בלב יישום השילוב והן שמבחינות בין יישומו כסדרה של כוונות טובות ותו לא לבין יישומו כמציאות בית ספרית. בספר זה מציעה המחברת להתבונן בנושא לאורן של השאלות המעסיקות את אלה העוסקים בתחום של תכנון לימודים: מה, מדוע, איך, מי, איפה ומתי. דיון זה עשוי לתרום לחשיבה ולעשייה בכיוון של תכנון תכניות לימודים נגישות לכול, לרבות הכשרת אנשי החינוך לעסוק בכך. ארבעת פרקי הספר באים להציג תמונת מצב מקפת, מעמיקה ועדכנית; להעשיר ולהרחיב את מסד הידע הקיים בשפה העברית ותרום לקידום העיון והמחקר בנושא; לתרום להתפתחותם המקצועית של אנשי חינוך בפועַל ושל אנשי חינוך הנמצאים בשלב ההכשרה ולקדם את העשייה בתחום. בפרק הראשון מוצג הרציונאל של תכנון לימודים לתלמידים עם מוגבלויות.
בפרק השני מובא ניתוח של המדיניות לתכנון לימודים ושל העשייה בתחום בישראל. לב הספר הוא הפרק השלישי שבו מוצגים הביטויים המעשיים לתכנון לימודים.
בפרק הרביעי מוצגות השלכות אפשריות על ההכשרה ועל ההתפתחות המקצועית של מנהלים ומורים.
הספר מיועד בראש ובראשונה לכלל אנשי החינוך – מורים, גננות ובעלי תפקידים בבתי הספר, כמו גם באגפי הגיל והמטה במשרד החינוך, ולפרחי הוראה ומוריהם בתקופת ההכשרה ולאחריה.
כמו כן ימצאו בו עניין קובעי מדיניות ובעלי עניין הפועלים ברשויות המקומיות, במשרד החינוך ובארגונים ציבוריים למיניהם. אל הספר
נושא/נושאים: , חינוך
תוכן הספר:
מכון מופ"ת

עמודים:
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13