המעמד האישי של הקראים

המעמד האישי של הקראים

מחבר: מיכאל קורינאלדי
שנת ההוצאה: תשמ"ד - 1984
מילות מפתח: כיתות ביהדות; נישואי תערובת; מעמד משפטי
מלחמות ומאבקים קשים שבו והתעוררו בתקופת הגאונים (מאה 9-10) ולאורך הדורות שלאחריהם בעניין הכת הקראית. מהי כת זו שפרשה לה מהיהדות הרבנית וחוקקה לעצמה הלכה עצמאית?
בספר זה נחשפת שאלת איחוי הקרעים שנפרצו בעם ישראל מזמן ייסוד הקראות, אשר מנסרת בחלל עולמה של ההיסטוריה היהודית עד ימינו אנו. המחבר פורץ דרך במחקר ההלכה הקראית לדורותיה תוך גילוי בקיאות במקורות הספרות הקראית והרבנית לתקופותיהם ומשפט מדינת ישראל, הכל בסגנון שווה לכל נפש.
הספר, המשמש נדבך חשוב במדעי היהדות ובמדעי המשפט של מדינת שיראל, מיועד לעורכי דין ומשפטנים, לחוקרים ולסטודנטים במדעי היהדות, וגם לשוחרי דעת ותלמידי בתי ספר תיכוניים. הספר כולל מבוא היסטורי לתולדות היהודים הקראים, כדי להקל על הקורא שאינו מצוי בסוגיית הקראות.
מכלול בעיות המעמד האישי של הקראים הנידון בספר, משמש מבחן ליכולתם של עם ישראל ושל מדינת ישראל, להתמודד עם הפלורליזם הקיים בעם, אגב כיבוד המסורת הדתית של קהילות ישראל לכל גווניהן מצד אחד, ובמסגרת המאבק לאחדות עם ישראל ולמיזוג הגלויות והעדות מצד שני.
המחבר, ד"ר מיכאל קורינאלדי, מרצה לדיני משפחה בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב, משפטן, הוא היועץ המשפטי של היהודים הקראים בישראל, וידוע כמומחה בתחום המעמד האישי של כתות וזרמים בעם ישראל. אל הספר
נושא/נושאים: , משפט, דתות ומיעוטים
תוכן הספר:
הוצאת ראובן מס בע"מ, ירושלים

עמודים:
1  2  3  4  5  7  8  9  11  12  13