מועקת המודרניות

מועקת המודרניות

מחבר: צ'רלס טיילור
שנת ההוצאה: התשע"א - 2011
מילות מפתח: פילוסופיה של המוסר; מודרניזם; אנוכיות; מוסר; פילוסופיה; תורת המידות; תורת-המידות; מידות; מודרניזציה; אגואיזם; אגואיסם; אגוצנטריות; אגואיסטיות
השאון התזזיתי של התרבות הפופולרית המודרנית וגילויי החומרנות הבוטה והשאפתנות האנוכית מכסים על אידיאל מוסרי ממשי העומד ביסודם — אידיאל האותנטיות. אפשר שהמציאות החברתית אינה עומדת ברף שמעמיד האידיאל, אפשר אפילו שהיא סוטה ממנו סטייה קיצונית, ואף על פי כן, מן הראוי לשחזר אידיאל זה ולהציגו באופן מעורר כבוד.
התמודדות נאותה עם הקלקול התרבותי של דורנו מצריכה הפניית עורף הן לאליטיזם בז ומסתגר, הן להיסחפות מכוּונת וצינית בשטף ההבל — רק עמידה על אידיאל האותנטיות ועל המסורת שהולידה אותו תציידנו בכלים הדרושים להבנה מלאה של מצבנו ואולי אף לתיקון מה של חיי החברה והתרבות.
צ׳רלס טיילור  - (נולד ב־ 1931), מבכירי הפילוסופים בימינו, כיהן כפרופסור באוניברסיטאות אוקספורד, מקגיל ונורתווסטרן. פועלו האינטלקטואלי של טיילור — הכולל כתיבת ספרים רבי־השפעה כגון הגל (1975), מקורות העצמי (1989 ), עידן חילוני (2007 ) — זיכה אותו בפרסים ובעיטורים רבים, ובהם חברות במסדר קנדה ובאקדמיה האמריקנית לאמנויות ולמדעים, פרס טמפלטון ופרס קיוטו.
אליעזר מלכיאל - הוא מרצה לפילוסופיה באוניברסיטת בן־גוריון ובאוניברסיטה העברית. מספריו: כוונה תחושה רגש (2001 ), חכמה ותמימות (2005) ומסע אל הסוד (2007). אל הספר
נושא/נושאים: , מדע המדינה
תוכן הספר:
הוצאת שלם

עמודים:
א  ב  ג  ד  ה  ז  ח  ט  י  יא  יב  יג  יד