אלופים בניהול : סודות המנהיגות בארגוני ענק

אלופים בניהול : סודות המנהיגות בארגוני ענק

מחבר: מיכאל סנג
שנת ההוצאה: 2023
מילות מפתח: פיקוד צבאי; ניהול; מנהיגות; ארגונים; פיקוד; מפקדים; מפקדים צבאיים; מינהל
נפוליאון, אייזנהאואר, משה דיין ואריאל שרון – מה יש לגנרלים שמאפשר להם להוביל אלפי לוחמים אל המערכה? האם אלה כריזמה שופעת, אומץ-לב ויכולות תכנון אסטרטגיות יוצאות דופן, או אולי משהו אחר? ומה בין אלה לבין ניהול של ארגוני ענק אחרים? האתגר הגדול של גנרל, בדומה למנהלים בכירים, איננו השפעה על חייליו, אלא דווקא השפעה על קצינים בכירים אחרים, עמיתים או כפיפים, עתירי ניסיון ומוכשרים כשלעצמם, שיודעים שהוא אדם כמוהם ושציותם איננו מובן מאליו. אלופים בניהול עוקב אחר התהליך שבו אלוף אחד מניע ארגון ענק של אלפי בני אדם, בתנאים יוצאי-דופן ולעתים תוך סכנת חיים, באמצעות הפיכתו לאגדה, לעל-אנושי.

צלילה אל עבודת היום-יום של האלוף והאינטראקציות שבינו לבין הקצינים עמם הוא עובד חושפת כיצד מגעים אלה מתֻווכים באמצעות מנגנון רב עוצמה המשרת את סדר היום שלו. הספר מציע תשובות לשאלות מעניינות נוספות: כיצד לשכות נאמנות מייצרות את מעמדם של מנהלים בכירים? למה מושקע רוב זמנם בדיונים ארוכים (ומשמימים)? מדוע הם לעולם אינם בטוחים שהנחיותיהם מתקיימות?

הספר אלופים בניהול אינו רק סיפורם של מפקדי הצבא, אלא גם של מנהלים רבים בארגוני ענק, המרכזים בידם כוח רב. לפיכך ספר זה הוא בעל ערך עבור כל מנהל או חבר בצוות הנהלה של ארגון גדול, כל מי שמייעץ לארגונים שכאלה, כל מי שתהה אי-פעם באשר לסוד כוחם של אלה שמנהיגים אלפי אנשים יום-יום. אל הספר
נושא/נושאים: , מנהל וניהול
תוכן הספר:
פרדס הוצאה לאור בע"מ

עמודים:
1  2  3  4  5  6  8  10  11  12  13  14