בטהובן : בעין הסערה

בטהובן : בעין הסערה

מחבר: צבי צרי
שנת ההוצאה: תשע"א - 2011
מילות מפתח: בטהובן, ואן לודוויג; מלחינים; ביוגרפיה; בטהובן, ואן לודויג; בטהובן, ון לודוויג; בטהובן, ון לודויג; קומפוזיטורים; כומפוזיטורים
בטהובן — בעין הסערה מגולל באופן מרתק את קורות חייו של בטהובן. דמותו המיתית כמעט של המלחין הגדול נפרסת לפנינו ברומן ביוגרפי המבוסס על תיעוד מהתקופה ועל מכתבים ומחקרים, התורמים לבניית דמות של אדם ענק, על ייחודו ועל גדולתו, ובה בעת על מגבלותיו.
תוך כדי קריאה אנו מתוודעים לחיי היומיום של בטהובן — ליחסיו עם סביבתו הקרובה והרחוקה ולקשר העמוק שלו לטבע, ונחשפים להתפתחותו האמנותית.
בספר זה משכיל צבי צרֹי להציג את אישיותו הרב־גונית והמיוחדת של בטהובן מכמה נקודות מבט: הפן האמנותי — היוצר זוכה להכרה בדורו, אך מתקשה בסוף חייו להיות מובן אף לבני חוגו; הפן הפוליטי — האמן המרדן והסורר מושפע מן הרוח המשחררת של המהפכה הצרפתית; הפן האישי — בטהובן מתוסכל מבריאותו הלקויה ומהתחרשותו, וגם מאי יכולתו להקים משפחה ומאכזבתו הגדולה בימיו האחרונים: כישלונו באימוץ אחיינו הצעיר.
בטהובן — בעין הסערה הוא שער כניסה ראוי ומאלף לעולמו של המלחין, וימצאו בו עניין רב הן חובבי מוזיקה — מנגנים ומאזינים, והן מי שמוזיקה היא עיסוקם המרכזי.
אל הספר
נושא/נושאים: , מוסיקה
תוכן הספר:
נהר ספרים

עמודים:
א  ג  ד  1  3  5  6  7  8  9