חיים בתוך סיפור : תיאטרון פלייבק ואמנות האימפרוביזיציה

חיים בתוך סיפור : תיאטרון פלייבק ואמנות האימפרוביזיציה

מחבר: נילי לוברני רולניק
שנת ההוצאה: תש"ע - 2009
מילות מפתח: תיאטרון; אימפרסיוניזם (אמנות); אמנות הבמה; אומנות הבמה; משחק; משחק (תיאטרון); אימפרסיוניזם; אימפרסיוניסם; אמנות אימפרסיוניסטית
לספר, לשחק, להבין ולשתף; צרכים אנושיים בסיסיים אלו עומדים ביסוד הפופולאריות הרבה של תאטרון הפלייבק – ז'אנר תאטרלי המציג סיפורי חיים באמצעות אמנות האלתור.
בדומה לאפקט תיבת תהודה, הפלייבק מעצים ומזכך את הקולות השונים שמהם מורכבת החוויה האנושית. הצגה ספונטנית של הסיפור האישי מאפשרת להעלות על פני השטח משמעויות בלתי צפויות החבויות בתכנים רגשיים, חברתיים ותרבותיים.
"חיים בתוך סיפור" מציג את עקרונות היסוד של טכניקת הפלייבק ומפרט את אופני התרגול והטיפוח של יכולות הקשבה והבעה תאטרליות. בספר מאוגדים עשרות תרגילים המשלבים גוף, תנועה, טקסט וקול. תרגילים אלו נועדו לשמש סטודנטים לתאטרון ומשחק, לחינוך יצירתי, לפסיכודרמה, לדרמה-סיפור ולביבליותרפיה, כמו גם מורים, גננות, מנחי קבוצות, מטפלים באמנויות, עובדים סוציאלים, יועצי ארגון ואף הורים – הכמהים לתקשורת המבוססת על חכמת חיים, על הקשבה ועל ספונטניות.
כל אלה עשויים למצוא בספר שלל רעיונות לפעילויות ולמשחקים יצירתיים ולשלבם במסגרת עבודתם או בחייהם הפרטיים.
לראשונה בעברית מדריך מקיף לטכניקת האימפרוביזציה שקנתה לה מעריצים רבים בקרב שחקנים מקצועיים, חובבי תאטרון, מוזיקאים, מחנכים ומטפלים ברחבי העולם. אל הספר
נושא/נושאים: , אמנויות, פסיכולוגיה
תוכן הספר:
הקיבוץ המאוחד

מכון מופ"ת

עמודים:
1  2  3  5  7  8  9  10  13