כל אחד חושב אחרת : כל אחד יודע אחרת, כל אחד לומד אחרת

כל אחד חושב אחרת : כל אחד יודע אחרת, כל אחד לומד אחרת

מחבר: שרה שמעוני ואהובה לוין
שנת ההוצאה: תשנ"ח - 1998
מילות מפתח: מימוש היכולת; אינטליגנציה; מדיניות חינוכית; פילוסופיה של החינוך; פיתוח היכולת; פוטנציאל אנושי; יכולת; פוטנציאל; פתוח היכולת; פוטנצייל; מימוש עצמי; אינטיליגנציה; מישכל; משכל; פילוסופיה חינוכית
מדוע כל תלמיד לומד אחרת? במה שונים תהליכי הלמידה של כל תלמיד מאלו של חברו לכיתה? ובמה שונים התוצרים של הלמידה? כיצד ניתן לזהות את מרב ממדי השונות בלמידה באמצעות התבוננות בתלמידים שונים במהלך פעולתם בכיתה? כיצד ניתן להשתמש בידע על השונות בלמידה כבמנוף לתכנון ולביצוע תהליכי הוראה-למידה טובים יותר? כיצד ניתן להיענות למגוון הרב של צורכי התלמידים על מנת שכל אחד מהם יוכל למצות את הפוטנציאל הלמידה הטמון בו?
לשאלות אילו ניתנו תשובות נבחרות, הנגזרות מתוך גישותיהם של הווארד גרדנר על אינטליגנציות מרובות, רוברט סטרנברג על אינטליגנציה תלת קשתית, דיוויד פרקינס ונופי החשיבה, ל"ס ויגוטצקי וראובן פוירשטיין ושל תאורטיקנים אחרים, אשר עניינם במבני אינטליגנציה, בסגנונות הכרה ולמידה בגישות ללמידה ועיבוד מידע.
החוברת שלפנינו עוסקת בתאוריות שהוזכרו לעיל ובהשלכותיהן לתחום החינוך. היא מכילה רקע תאורטי רחב ומגוון ופעילויות שנועדו לעבד את לקחי התאוריות ולתרגל את השימוש בהם הלכה למעשה.
החוברת נועדה להכשרת מורים ולהשתלמותם באחד מן התחומים ה"חמים" בעידן הפוסט מודרני - האינדיווידואליזם. אל הספר
נושא/נושאים: , הוראת מקצועות
תוכן הספר:
מכון מופ"ת

עמודים:
א  ב  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10