הקול הפנימי ביצירתו של חתן פרס נובל סול בלו

הקול הפנימי ביצירתו של חתן פרס נובל סול בלו

מחבר: עדה אהרוני
שנת ההוצאה: תשס"ו - 2007
מילות מפתח: סופרים יהודיים; בלו, סול; משוררים; סופרים; משוררים יהודים; משוררים יהודיים
עם זכייתו בפרס נובל לספרות ב-1976, נהיה הסופר האמריקאי היהודי סול בלו לקלסיקאי עולמי. מאז ועד מותו בשנת 2005, מעמדו כסופר הומני מעולה ובעל חשיבה מעמיקה, הלך והתחזק. המבקר הספרותי המפורסם, הרולד בלום, הכיר בו כסופר האמריקאי החזק ביותר בדורו וכאחת הדמויות החשובות בספרות העולמית. בלום כותב: "השגיו הסגנוניים של בלו, הינם מעבר לכל ויכוח, כמו גם ההומור שלו, חידושיו הנרטיביים ואוזנו הפנימית אם למונולוג או לדיאלוג".
סול בלו הינו ללא כל ספק, הסופר האמריקאי המוערך ביותר היום, וספר אחר ספר, כפי שהם מתוארים בצורה מלהיבה. בספר זה על ידי ד"ר עדה אהרוני, חיזקו את העובדה שהוא מטובי הסופרים העולמיים בכל הזמנים. הסופרת מיטיבה להראות שבכל יצירותיו קולו הפנימי החדשני של בלו הוא קול הומני מיוחד במינו החותר להשגת משמעות, שלמות ועושר רוחני בחיי האדם.
זה מאורע ראוי לשבח בחיים הספרותיים והיהודיים, כאשר יצירתו של סופר דגול, בעל עוצמה מופלאה ורגישות הומנית כסול בלו, ניתנת להישג יד לקוראי העברית. הספר הקול הפנימי של חתן פרס נובל סול בלו, המוגש לנו על ידי דר' עדה אהרוני, חוקרת יצירות בלו, סופרת ומבקרת תרבות, הוא חגיגה לקורא הישראלי והוא פותח בפניו חלון לכתיבתו המופלאה של סופר יוצא דופן ומחונן זה .
דר' עדה אהרוני פרסמה עד כה עשרים וחמישה ספרים בתחום ביקורת הספרות, פרוזה, רומנים, שירה, ביוגרפיה וספר ילדים, ועשרות מאמרים על סול בלו בספרות הבינלאומית, כולל ב- Saul Bellow Journal . היא זכתה בפרסים בארץ ובעולם על תרומתה למחקר הישראלי ולספרות הישראלית. דר' עדה אהרוני כתבה עבודת דוקטורט על יצירות סול בלו באוניברסיטה העברית בירושלים, והיא אחת העורכות של הספר Saul Bellow: A Mosaic שראה אור בהוצאת Peter Lang, ניו יורק, 1992. אל הספר
נושא/נושאים: , ספרות כללית ושירה
תוכן הספר:
פרדס הוצאה לאור בע"מ

עמודים:
1  3  4  5  6  7  9  10  11  12  13