ברלין 1961 : קנדי, חרושצ'וב והמקום המסוכן ביותר בתבל

ברלין 1961 : קנדי, חרושצ'וב והמקום המסוכן ביותר בתבל

מחבר: פרדריק קמפ
שנת ההוצאה: 2016
מילות מפתח: גרמניה; ארצות הברית; ברית המועצות; קנדי, ג'ון פ.; המלחמה הקרה; חרושצ'וב, ניקיטה; חומת ברלין; ארה"ב; אמריקה הצפונית; USA; .U.S.A; ארצות-הברית; א. ר. ה. ב.; א.ר.ה.ב.; אמריקה; .U. S. A.; ברה"מ; ברית-המועצות; U. S. S. R; ברהמ; רוסיה; בריה"מ; קנדי, ג'. פ.; קנדי; קנדי, גון פ.; ג'ון פיצג'רלד קנדי; מלחמה קרה; חרושצוב, ניקיטה; כרושצ'וב, ניקיטה; כרושצוב, ניקיטה; חרוצ'וב, ניקיטה; כרוצ'וב, ניקיטה; ניקיטה חרושצ'וב
יותר מחמישים שנה לאחר המשבר, ועם התמורות הכבירות בגאוגרפיה הפוליטית של העולם, אנו נוטים לשכוח כי בברלין ב־1961, באחד משיאיה של המלחמה הקרה, ניצב העולם כולו לפני סכנת השמדה נוראה.
טנקים סובייטיים ואמריקניים ניצבו במרחק מטרים אחדים אלה מאלה והפגינו את נחישות שולחיהם לא לסגת במאבק על השליטה. די היה בטעות קטנה אחת, בקריסה זמנית של עצבי חייל אחד, והלהבה הייתה מכלה הכול.
נשיא ארצות הברית הצעיר, מוכה מן המשבר בקובה, וראש ממשלה סובייטי לחוץ ונרדף, מבית ומחוץ, התייצבו זה מול זה כמו החיילים שלהם, שהם שלחו לחזית ומנעו ברגע האחרון מלחמת עולם שלישית, שבמוקדה העיר המחולקת מאז מלחמת העולם השנייה.
כתיבתו של פרדריך קמפ סוחפת ומרתקת, ולצד הרקע המדיני והפוליטי של העימות, הוא משלב קטעי זיכרונות ותגובות של אזרחים מן השורה שהתבוננו במתרחש לנגד עיניהם והתקשו להבין את שורשי המחלוקת המסוכנת. מחקר קפדני ומסועף ומצבור של מסמכים ועדויות שרבים מהם לא נחשפו עד כה משמשים את המחבר בספרו המרתק והמסעיר. כמו שכתב ד"ר הנרי קיסינג'ר, לפרשה המגוללת בספר יש לקחים והשלכות גם לזמננו. אל הספר
נושא/נושאים: , העת החדשה
תוכן הספר:
עם עובד

עמודים:
1  3  4  5  9  10  11  12  13