ישראל במזרח : מסע תרבותי ומדיני באסיה

ישראל במזרח : מסע תרבותי ומדיני באסיה

מחבר: מרדכי ניסן
שנת ההוצאה: 2010;תש"ע
מילות מפתח: היסטוריה של ארץ-ישראל בעת העתיקה; אסיה; יחסי ישראל-ערב; מחשבה מדינית; מדיניות חוץ; הסטוריה של ארץ-ישראל בעת העתיקה; היסטוריה של ארץ ישראל בעת העתיקה; הסטוריה של ארץ ישראל בעת העתיקה; יחסי ישראל ערב; סכסוך ערבי-ישראלי; סכסוך ערבי ישראלי; שלום ישראלי-ערבי; שלום ישראלי ערבי; פילוסופיה פוליטית; מדע המדינה - פילוסופיה; פילוסופיה; פילוסופיה מדינית; מדע המדינה
הספר ישראל במזרח מציע הסתכלות רחבת-הקף על מקומם של העם היהודי ומדינת ישראל במזרח העולם. לאחר הנטייה של ישראל לעבר המערב וההשתייכות בנימי הנפש והמדיניות לאירופה, הגיעה העת לאזן את המטוטלת התרבותית והמדינית כדי למקם את ישראל באזורים הטבעיים שלה, במקום לידת העם היהודי ובמרחבים שחלק ממנו חי בהם בימי קדם.
הספר מהווה התמודדות מול תפישות ישנות וכיווני פעולה מדיניים מסורתיים. ככל שעם ישראל ישתרש במולדתו ובמרחב סביבו, מדינת ישראל תשתלב טוב יותר במזרח - משם באנו ולשם שבנו בעת החדשה. כבר עכשיו כולל השיח הישראלי מימד מזרחי ואסיאני - תרמילאים בהודו, עסקים בקזחסטן, קשר עם כורדים בעיראק, סחר עם יפן. ספר חדשני זה פונה לכל אלה המתעניינים בהיסטוריה יהודית, בחברה הישראלית, בקווי תרבות מתפתחים וביחסי חוץ של ישראל כלפי מזרח ומערב. שינוי כיוון מודע ומפורש הוא שעומד על סדר יומה של ישראל.
ד"ר מרדכי ניסן הוא מרצה בלימודי המזרח-התיכון באוניברסיטה העברית בירושלים. אל הספר
תוכן הספר:
הוצאת ראובן מס בע"מ, ירושלים

עמודים:
1  3  4  5  7  8  9  10  11  12  13