גירושולוגיה

גירושולוגיה

מחבר: שמעון חסקי וינון היימן
שנת ההוצאה: 2021
מילות מפתח: פסיכולוגיה; גירושין; משפחה; יחסי נשים-גברים; גירושים; גרושים; גרושין; בית
גירושולוגיה הוא ספר מרתק החודר לנבכי ההוויה האנושית, מתוך תפיסה שאנשים שמתגרשים הם בעצם אנשים נורמטיביים במצב ״פסיכוטי״. הספר משלב בין פסיכולוגיה למשפט ובוחן באמצעות סיפורי גירושים מרתקים את מהות הטבע האנושי, ואת יכולתם של בני האדם - בעבר, בהווה, לעתיד לבוא - לנהל זוגיות וחיי נישואים. הוא מתבונן באומץ בזוגיות האנושית ועונה בין היתר על השאלות הבאות:
מדוע אנו בוגדים בבני הזוג שלנו? ; האם אפשר להימנע מבגידה, או שהאבולוציה מכתיבה לנו העדר מונוגמיה? ; מדוע אנחנו מתחתנים בכלל? ; עד כמה קנאה עשויה להרוס את חיי הנישואים? ; מהי האבולוציה של נישואים? האם יש דבר כזה 'נשמות תאומות'?;  מהו ניכור הורי, ואיך מתמודדים איתו? ; מה עושים במקרה של אלימות במשפחה? ; מה מקומם של שקרים בחיי נישואים? ; האם התחַתַנו עם מפלצת, או שמא הפכנו בהתנהגותנו את בן/בת הזוג למפלצת? ; האם יש בכלל דבר כזה, "גירושים בטוב"? ; האם גירושים מכובדים עדיפים על חיי נישואים אומללים?

על שאלות אלו ואחרות עונים המחברים, עו"ד שמעון חסקי וד"ר ינון היימן, בשילוב של כישרון כתיבה, קריאת סיטואציות וניתוחים פסיכולוגיים בשפה קולחת, בהירה וזורמת. אל הספר
נושא/נושאים: , פסיכולוגיה
תוכן הספר:
כנרת, זמורה דביר בע"מ

עמודים:
1  2  3  4  6  8  9  10  11  12  13