המיליון ששינה את המזרח התיכון

המיליון ששינה את המזרח התיכון

מחבר: לילי גלילי ורומן ברונפמן
שנת ההוצאה: תשע"ג - 2013
מילות מפתח: עליית שנות ה- 90; יהודי ברית המועצות; מסורבי עלייה; עליית יהודי ברית המועצות; עליית יהודי ברה"מ; עליית יהודי בריה"מ; עליית יהודי חבר המדינות; עולים מחבר המדינות; עולים מרוסיה; עולים מברית המועצות; עולים מבריה"מ; עולים מברה"מ; עליית יהודי רוסיה; עליית שנות ה-90; עליית שנות 90; עליית שנות התשעים; יהודי בריה"מ; יהודי ברה"מ; מסורבי עליה; סרובניקים; סירובניקים
מיליון איש שהגיעו לישראל בשנים 2010-1990 ממדינות ברית-המועצות לשעבר שינו ללא הכר את פניה של המדינה ואת פני המרחב כולו.
לא בכדי דווקא יאסר ערפאת הוא שידע לזהות עוד לפני בואו של הנחשול את המשמעות העמוקה של השינוי הדמוגרפי והפוליטי שעומד להתחולל – תובנה שהאיצה תהליכים מדיניים כגון תהליך אוסלו, שספק אם היו מתרחשים לולא העלייה.
גם ישראל חזתה את השינוי שתחולל העלייה, אך לא תמיד אמדה את היקפו ואת עוצמתו.
כעבור יותר מעשרים שנה אפשר לומר שגם אם חלק מהמיתוסים ההדדיים התנפצו על סלעי המציאות הקשה, וגם אם ישראל לא תמיד השכילה למצות את ההון האנושי המורכב שהתגלגל לפתחה – מדובר בסיפור הצלחה, שמדינות גדולות בהרבה היו מתקשות להתמודד עמו.
ספר מסקרן וייחודי זה סוקר לראשונה את העלייה מזווית ראייה רחבה באמצעות סיפורים אישיים מרתקים, סקירת עיתונות וספרות ברוסית ובעברית וניתוח מעמיק.
העיתונאית הוותיקה לילי גלילי, שסיקרה את העלייה מראשיתה, וחבר הכנסת לשעבר רומן ברונפמן, יליד ברית המועצות לשעבר ופעיל בתחום העלייה, מגוללים את הסיפור הקבוצתי המורכב של העלייה – שטרם סופר.
אל הספר
תוכן הספר:
מטר הוצאה לאור בע"מ

עמודים:
1  3  4  5  7  8  9  10  11  12  13