חרדים בע"מ : התקציבים, ההשתמטות ורמיסת החוק

חרדים בע"מ : התקציבים, ההשתמטות ורמיסת החוק

מחבר: אילן שחר
שנת ההוצאה: 2000
מילות מפתח: חרדים
מעשה במוכרת תפוחים שעמדה בשוק של העיירה והכריזה על מרכולתה. עבר קוזאק אכזר והפך את סל התפוחים שלה. החלו העוברים והשבים לחטוף תפוחים ואילו המוכרת עמדה וצעקה. אמר לה עובר אורח: "מה את צועקת? תחטפי גם את."הסיפור הזה, שאותו מכיר כל קורא עיתונים חרדי, הוא הבסיס למערכת היחסים בין החברה החרדית למדינת ישראל. המדינה היא הקוזאק. החרדים הם מוכרת התפוחים. כל תפוח בסל, כלומר כל תקציב והטבה, שייך להם לדעתם בזכות, כיוון שהם עוסקים בלימוד תורה. כל יתר המפלגות רק חוטפות את התפוחים שלהם.
הרבה מאוד ביקורת מושמעת בציבור הכללי על ההקצבות לחרדים, על ההשתמטות משירות צבאי ועל העלמות מס הרווחות אצלם, אבל הביקורת הזאת לעתים קרובות מנותקת מנתונים מדוייקים ומעובדות, ולכן לחרדים קל יחסית להציגה כהסתה. כך, למשל, בנו נציגי החרדים מיתוס חסר בסיס שלפיו הם סובלים מאפליה קבועה.
הספר חרדים בע"מ מספק לראשונה את העובדות: את השיטות, האמצעים, הנתונים על מערכת הזרמת ההטבות לחברה החרדית, וכן את האידיאולוגיה הצינית שמאחורי מערכת זו. הוא שם ראי מול פרצופה של החברה הישראלית ומוכיח שבכל מה שקשור לחרדים, קורה לה הדבר השנוא עליה ביותר - היא יוצאת פראיירית. אל הספר
נושא/נושאים: , דתות ומיעוטים, מיעוטים
תוכן הספר:
כתר הוצאה לאור

עמודים:
1  2  3  4  5  7  8  9  11  12  13