|
עמוד:12
שנים . דיוור אינו מסתפק בעובדות היבשות , והוא משלב בכתוב דיונים רחבים יותר , המשקפים את השקפת עולמו של המחבר בענייני מקרא וארכיאולוגיה , ומטפלים בנושאים העומדים במרכז עיסוקיהם של החוקרים בארצות הברית . אפילו שהדברים רחוקים מעט בעיני הקורא הדובר עברית בישראל , טוב שיראה זה השקפת עולם ודרך חשיבה השונה מזו המקובלת אצל חוקרים בישראל . הספר תורגם לעברית ומוצא לאור בישראל ביזמתו של המחבר . יש בכך המשך לקשר ההדוק ורב השנים בין דיוור לבין ישראל והמחקר הארכיאולוגי בישראל . דיוור גר בירושלים מספר שנים , הינו מעורה היטב בעולם הארכיאולוגי בישראל , הוא מרבה לבקר בה , והינו ידיד נאמן של ישראל . יש לברך על הוצאת הספר על גזר העתיקה בעברית , שיאפשר לקורא העברי להתבונן הן בעיר מקראית מן השורה הראשונה והן במחקריו של חוקר מן המעלה הראשונה . דוד אוסישקין רמת השרון , אלול תשנ"ח
|
![החברה לחקירת ארץ-ישראל ועתיקותיה](http://lib.cet.ac.il/storage/publishers/1000_1099/logo-exploration.gif)
![הקיבוץ המאוחד](http://lib.cet.ac.il/storage/publishers/1300_1399/logo_kibuz.gif)
|