אישה, חוה, אדם : נשיות יהודית בין התפתחות למסורת

אישה, חוה, אדם : נשיות יהודית בין התפתחות למסורת

מחבר:
שנת ההוצאה: תשס"ט 2008
מילות מפתח: נשים ביהדות; שוויון בין המינים; שיוויון בין המינים; מעמד האישה ביהדות; שיויון בין המינים; מעמד האשה ביהדות
אישה, חוה, אדם הם שלושת השמות בהם כונתה האישה בעת בריאת העולם. כל אחד מהשמות מדגיש פן אחר באישיותה, בכישוריה ובתפקידיה - הנשיים, האימהיים והאנושיים.
משולש התפקידים המרכזי בחייו של כל אדם הוא לימודים, קריירה ומשפחה. בימינו הפך משולש זה למשאת נפשה של האישה כ'אדם' וכ'חוה'.
בספר הזה קובצו מאמרים חדשניים ומקוריים, על נשיות יהודית בין התפתחות למסורת. המאמרים כאן עוסקים בחלוקת הזמן של האישה בת זמננו, לאור הישגי הפמיניזם, בשלושת תחומי החיים המרכזיים בחיי אדם, שבהם כמעט ואין הפרדה תודעתית בין התחום החילוני והתחום הדתי. הספר מתמקד במתח הקיים בין רצון האישה להקים משפחה לבין שאיפתה הטבעית כאדם, לעסוק בו זמנית בלימודים גבוהים ובקריירה, ובהתמודדות הגדולה של האישה המודרנית עם מלוא הפונקציות המרכיבות את אישיותה.
הספר פורש לפני הקורא הישראלי את התסכולים והאתגרים שאיתם מתמודדת האישה המודרנית בימינו, בהתלבטויות בנושא זוגיות, משפחה וקריירה. המאמרים בספר משתמשים בשפה ובכלים דתיים על מנת לדון בלבטים אנושיים מובהקים המעסיקים כל אחד ואחת מאיתנו. השאלות שעולות בספר, נוגעות להיבטים הלכתיים במעמד האישה בחברה היהודית ומשמשות כאבן בוחן המגשרת בין העולם הישן והעולם החדש. בספר הזה ניתן לראות את השפעת הדת על האידיאולוגיה החילונית ואת עוצמת יחסי הגומלין בין היהדות לבין הנורמות החברתיות המקובלות בחברה הישראלית.
בספר הזה ניתן למצוא דברי הגות יהודית רגישה ודיאלקטית שכתבו רבנים ונשים תלמידות חכמים, המשתמשים גם בשפה ובטרמינולוגיה הלקוחים מארון הספרים היהודי. עורכת הספר ביארה בשפה השווה לכל נפש, לרווחתם של כל סוגי הקוראים, בהערות שוליים ובסוגריים את הטעון הבהרה והסבר: מילים קשות, ראשי תיבות, שמות, מושגים ונושאים, קודים ודימויים מעולם התורה, על מנת שגם מי שאינם מתמצאים במקורות התלמודיים וברזי ארון הספרים היהודי יוכלו להרגיש בנוח בעת קריאת הטקסטים והמאמרים בספר. זהו ספר המיועד להיות בכל בית בישראל. מומלץ במיוחד לצעירים הרוצים לממש את חלומות החירות והצדק של האיש והאישה בחיים היומיומיים. אל הספר
נושא/נושאים: , מגדר
תוכן הספר:
הוצאת ראובן מס בע"מ, ירושלים

עמודים:
1  3  4  5  7  9  10  11  13